ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 15618028
*
nr 1561 8028
Pigtittare
höjd: 103 cm. Bredd: 73 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 18:20:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 10:56:37
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Pigtittare
nr 1561 8028
Pigtittare
höjd: 103 cm. Bredd: 73 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 10:56:37 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.